“Nema euforije nakon ove pobjede. Sad se moramo pripremiti za ono što slijedi”, izjavio je izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Zlatko Dalić odmah nakon pobjede od 2-1 nad Ganom.
Petar Sučić postigao je prvi gol na utakmici trećeg i posljednjeg dana skupine L Svjetskog prvenstva, dok je Nikola Vlašić osigurao pobjedu golom u 83. minuti.
“Protivnik je bio jako težak i igrao je jako dobro. Ali promijenili smo stil igre. Vratili smo se našem uobičajenom sustavu nakon što smo napravili nekoliko promjena u prve dvije utakmice i to se isplatilo. Ovo je bila prava Hrvatska. Imamo šest bodova i ostvarili smo svoj cilj. Reagirali smo i plasirali se u sljedeći krug”, rekao je Dalić.
Hrvatska je završila druga u svojoj skupini. U osmini finala suočit će se s drugoplasiranim iz skupine K. Najvjerojatniji protivnici su Kolumbija ili Portugal, iako Demokratska Republika Kongo još uvijek ima matematičke šanse da završi na toj poziciji. Hrvatska se vraća u Toronto, gdje će tu utakmicu igrati 2. srpnja u 1:00 (srijeda ujutro).
“Prije utakmice rekao sam dečkima da im vjerujem, da vjerujem u ono što radimo, a oni su mi se odužili na terenu. Međutim, moramo ostati prizemljeni. Nema mjesta euforiji. Vraćamo se u kamp kako bismo se pripremili za ono što nas čeka”, zaključio je Zlatko Dalić.
Rezultatom je bio zadovoljan i veznjak Mateo Kovačić.
“Bila je to jako teška utakmica i jasno je da se još uvijek poboljšavamo. Još nismo u najboljoj formi, ali pobjeda je bila zaslužena. Sve je bolje kada pobijediš i možeš lakše disati. Idemo dalje; nije bila laka skupina za proći”, rekao je Kovačić.
FOTOGRAFIJA: HINA








