Dalić: No hay euforia tras victoria contra Ghana

Dalić: Nema euforije nakon pobjede protiv Gane

Comment Icon0 Komentari
Reading Time Icon2 min čitanja

“Nema euforije nakon ove pobjede. Sad se moramo pripremiti za ono što slijedi”, izjavio je izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Zlatko Dalić odmah nakon pobjede od 2-1 nad Ganom.

Petar Sučić postigao je prvi gol na utakmici trećeg i posljednjeg dana skupine L Svjetskog prvenstva, dok je Nikola Vlašić osigurao pobjedu golom u 83. minuti.

“Protivnik je bio jako težak i igrao je jako dobro. Ali promijenili smo stil igre. Vratili smo se našem uobičajenom sustavu nakon što smo napravili nekoliko promjena u prve dvije utakmice i to se isplatilo. Ovo je bila prava Hrvatska. Imamo šest bodova i ostvarili smo svoj cilj. Reagirali smo i plasirali se u sljedeći krug”, rekao je Dalić.

Hrvatska je završila druga u svojoj skupini. U osmini finala suočit će se s drugoplasiranim iz skupine K. Najvjerojatniji protivnici su Kolumbija ili Portugal, iako Demokratska Republika Kongo još uvijek ima matematičke šanse da završi na toj poziciji. Hrvatska se vraća u Toronto, gdje će tu utakmicu igrati 2. srpnja u 1:00 (srijeda ujutro).

“Prije utakmice rekao sam dečkima da im vjerujem, da vjerujem u ono što radimo, a oni su mi se odužili na terenu. Međutim, moramo ostati prizemljeni. Nema mjesta euforiji. Vraćamo se u kamp kako bismo se pripremili za ono što nas čeka”, zaključio je Zlatko Dalić.

Rezultatom je bio zadovoljan i veznjak Mateo Kovačić.

“Bila je to jako teška utakmica i jasno je da se još uvijek poboljšavamo. Još nismo u najboljoj formi, ali pobjeda je bila zaslužena. Sve je bolje kada pobijediš i možeš lakše disati. Idemo dalje; nije bila laka skupina za proći”, rekao je Kovačić.

FOTOGRAFIJA: HINA

Podijelite ovaj članak

O autoru

Miho Dobrašin

Najrelevantnije